Doğru Koltuk Takımı Seçmek

Mekana Doğru Koltuk Takımı Seçmek

Oturma odaları veya bazı evlerde salonlar en çok vakit geçirilen yerlerdir. Ailece oturulan ve dostlarla sohbet edilen ya da televizyon izlenilen, kitap okunan yerdir. Kısacası evimizde en rahat olmak istediğimiz yer olduğu için buranın iyi bir düzene sahip olması gerekir.

Koltuk ve kanepeler bu yaşam alanlarında en önemli unsurlardan biridir. Odayı düzenlerken ilk dikkat etmeniz gereken nokta koltukların biçimi ve mekanın ölçüleri arasındaki ilişkidir. Mekanınız küçük ise büyük ebatlı koltuklardan uzak durmalısınız. Bu şekilde yapacağınız dekor mekanı daha bunaltıcı bir hale getirir. Bunun yerine küçük parçalı mobilyalar mekanı olduğundan büyük gösterecektir.

Bir diğer nokta ise koltuk rengi ve dokusudur. Yine bu da mekanın büyüklük ve küçüklük olgusunu değiştirmektedir. Örneğin, ışık almayan ve küçük bir oda için açık renk koltukları tercih etmelisiniz. Işık alan bir mekana sahipseniz koyu mobilyaları tercih edebilirsiniz. Açık renk aksesuarlarla da destekleyerek şık bir dekorasyon yakalayabilirsiniz. En ideal ve her tarza uygun koltuk takımları için inegöl koltuk takımları ürünlerini tercih edebilirsiniz.