Değer ve Gelir Kaybı Semineri

Değer ve Gelir Kaybı

Özulaş A.Ş. ve Alo Kaza Hasar Değerlendirme Çözüm Ortaklığı & Danışmanlık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. (ALOKAZA) hukuk Firması ile yapılan işbirliği sonucunda Özulaş işletmecilerinin trafik kazaları sonucunda sigorta kapsamında oluşan hakları ile yine sigorta kapsamında her türlü zararını ortadan kaldırmak amacıyla şirket konferans salonunda Özulaş Başkanı Göksel Ovacık ve ALO KAZA yetkilisi Melih Temizer tarafından esnafa bilgi verildi.

Başkan Göksel Ovacık, esnafın lehine olacak işbirliği ile ilgili bilgi verdikten sonra Alo Kaza yetkilisi Melih Temizer yaptığı açıklamada; “Alo Kaza Hasar Değerlendirme Çözüm Ortaklığı & Danışmanlık Hizmetleri” Tic. Ltd. Şti. alanında faaliyet göstermektedir. Trafik kazaları sonucunda sigorta kapsamında oluşan ölüm, daimi sakatlık ve tedavi giderleri taleplerinin uzman avukat kadrosu tarafından takip edilerek mümkün olan en kısa sürede hak sahiplerine ulaştırılması esas faaliyet alanımızdır.

Trafik kazalarında zarar gören motorlu araçlar, onarılmasına karşın ikinci el piyasa değerinin azalması nedeniyle değer kaybına uğrar. Araç, onarılmakla istenilen şekilde eski hale getirilmiş olsa da; hasar nedeniyle ekonomik değerinde bir azalma olur. Yani araç istenilen şekilde tamir edilmiş olsa da artık ne araç sahibi ne de piyasa o araca çarpılmadan önceki değerini veremez. Onarım görmemiş, özenle iyi korunmuş bir araç ile kazaya karışıp onarılmış bir aracın piyasa değerinin aynı olacağı düşünülemez Hak sahiplerinin sahip oldukları tüm hakları hakkında kendilerine açıklayıcı bilgi vermek.

Hak sahibinin maddi ve manevi alacakları hakkında kendilerine eksiksiz hesaplamaların yapılıp sunulması.

Sigorta kapsamında oluşan her türlü zararın ortadan kaldırılması maksadıyla hasar tasfiyesi işlemlerini üstlenmek alokaza.com hasar Danışmanlığın temel görevlerindendir.

Sigorta acentalarının yaşadığı her türlü sorunlara (sigortalısı veya sigorta şirketi ile yaşadığı sorunlara) çözümler üretmek.

Trafik kaza sonrası, hasar gören araçların değerleri ister istemez düşmektedir. Araç sahibi aracını satmaya kalktığında, onarım görmemiş araç ile hasar görmüş aracının aynı bedelde olmadığını görüp daha düşük fiyata satmak zorunda kalmaktadır.

İşte bu durumdan ötürü oluşan mağduriyeti engellemek amacıyla, trafik kazası sonucunda araçlarda oluşan değer kaybını belirlemek amacıyla uzman sigorta eksperleri ve trafik kazalarına bağlı tazminat talepleri konusunda uzmanlaşmış avukatlar ile birlikte çalışıyoruz ve bu danışmanlık süresi boyunca herhangi bir ücret talep etmiyoruz.

Araç değer kaybında zamanaşımı kaza tarihinden itibaren 2 yıl olup bu süreç içerisinde uğranılan trafik kazası sonucunda araç değer kaybı alınabilmektedir.

Araç değer kaybı konusunda kara alanında faaliyet gösteren sigorta eksperlerinin önemi büyüktür. Sigortacılık kanuna göre yetkili sigorta eksperi tarafından düzenlenen rapor, sigorta tazminatının ödenmesinde tespit tutanağı hükmünde ve delil niteliğindedir. Ancak eksperler arasında da aynı olay hakkında farklı görüşler oluşabildiğinden bu işin uzmanı tecrübeli kara alanında faaliyet gösteren eksperlerle çalışmaya özen göstermekteyiz.

Araç değer kaybı konusunda piyasada uzman olduğunu iddia ederek dolaşan bir çok oluşumlar görmekteyiz. Her ne konuda olursa olsun bir hak kaybınızın giderilmesi için mücadele verileceği ortamda hakkınızı aradığınız konunun uzmanı hukukçularla yola çıkılması gerekmektedir. Ancak piyasada, hukukçu olmayıp, bu tarz işlerde aracılık hizmetleri yaptığını iddia edenler tarafından dolandırılan kişi sayısı günden güne artmaktadır.

Araç değer kaybı konusunda merak edilen bir husus da uğranılan değer kaybının eksperler tarafından neye göre belirlendiği konusudur. Uzman eksperlerimiz tarafından 10 sayfalık raporlar fatura karşılığında düzenlenmektedir. Fatura ücreti tarafımızdan karşılanmakta olup araç sahibine, çıkan neticeyi bildiriyoruz.

Bu son çıkan raporda, araç değer kaybı tespit edilirken göz önüne alınan durumlar;

Aracın yaşı ve kilometresi
Aracın kaza geçmişi
Araç kaza anı fotoğrafları, onarım bilgileri ve onarım fotoğrafları
Piyasa değeri
Aracın hangi amaçla kullanıldığı

Alo Kaza Hasar Değerlendirme Çözüm Ortaklığı & Danışmanlık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. olarak; uzman eksperler ve uzman hukukçularımızla kazazedelerin haklarını korumak, onları kazadan önceki durumlarına döndürebilmek amacıyla mücadele vererek en büyük araç filosuna sahip Özulaş A.Ş. esnafına toplamda geriye dönük 3 milyon tl. civarında esnafın bir değer kaybından dolayı alacağı olduğunu belirterek, süreli veya süresiz vekalet verildiği takdirde bu bedelin tahsil edildiğini belirtti.