Yerine Göre Giyinmenin Önemi

yerine-göre-giyinmenin-önemi
yerine-göre-giyinmenin-önemi

VÜCUT tipine göre giyinmek ne kadar önemliyse gidilen yere göre giyinmekte o kadar önemlidir. Bu konuda bilinçli olunması gerekir. İşte sıkça gidilen yerler doğrultusunda yerine göre giyinme sırlarını burada sizlerle paylaşacağım. Yerine göre giyinmeyi bilmeyen kadınlar ne kadar şık görünürlerse görünsünler tuzağa düşmekten kurtulamazlar. Şık olmak ya da sade olmak yerine göre giyinildiği taktirde anlam kazanır. Her yere şık ya da her yere spor bir tarzla gitmek çok yanlıştır. Bu yüzden nerede nasıl giyinilmesi gerektiği bilinmelidir. Gün içerisinde planlama yaparken giyilen kıyafetin her ortama uyum sağlayabilmesi de hesaba katılmalıdır.

İş görüşmesine giderken zarif görünmek önemlidir ancak öncelikle rahat olmak gerekir. Kıyafetin içinde kendini rahatsız hissetmek görüşmeyi olumsuz etkiler. Takım elbise ya da klasik etek, ceket kombinleri iş görüşmeleri için idealdir. Trendy ve iddialı görünmek yerine formal bir tarz yakalamak gerekir. Temiz ve ütülü bir gömlek görüşmeyi ciddiye aldığınızı gösterir. Siz bir avukat, makyöz, modacı, öğretmen vs olabilirsiniz. Görüşmelerinizde önemli olan işinizi ciddiye aldığınızı yansıtmanızdır. Fazla yüksek topuklar ve aşırıya kaçmış bir makyaj için konuşursak bu bir avukatı zor duruma sokabilir. Ama aynı şeyi makyöz veya modacı için söyleyemeyiz. Onlar için de klasik ve sade olmak uygun olmayabilir.

Giyim bir yana, hangi araç ile de gittiğimiz önemli tabii. Elbise ve topuklu ayakkabılarımızla motor kullanamayız değil mi? Araba her zaman için daha rahattır ve bu yüzden en çok tercih edilen araçlardandır. Ne giyerseniz giyin arabayla gidip geldikten sonra daha rahat hissedersiniz. Özellikle İstanbul gibi kalabalık bir şehirde bir yerden bir yere gitmek çok zordur. Genellikle trafiğe kalırız ve saatlerimiz yollarda geçer. Bu yüzden de giydiklerimiz rahat olmalı ki kendimizi iyi hissedelim. Kadınların çoğunun vazgeçemediği topuklu ayakkabılar bu durumda biraz düşündürebilir. Yoksa o ayakların ağrısından duramazsınız benden söylemesi..