Laminat Parke Döşeme Fiyatları

Laminat parke döşeme fiyatları
Laminat parke döşeme fiyatları

Laminat parke fiyatları bazı nedenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Laminat parke fiyatlarını etkileyen faktörlerin başında, döşenilecek olan alanın büyüklüğü gelmektedir. Alan büyük oldukça kullanılacak olan malzeme, harcanacak olan zaman ve uğraş artacaktır. Buda laminat parke fiyatlarının artmasına neden olmaktadır. Laminat parke çoğu zemin üzerine döşenebilmektedir. Fakat yine de döşeme yapılacak olan alanın şu anda üzerinde bulunduğu döşeme ve o döşemenin durumu en önemli etkendir. Eğer şu an zemininizin üzerindeki döşemeniz düz ve pürüzsüz değilse laminat döşeme işleminden önce küçük gerekli olan ön işlemler yapmak gerekir. Böyle bir durumun olup olmaması döşeme fiyatlarının belirlenmesinde rol oynayabilir.

Parke markaları arasındaki fiyat farklarının sebebi ise çok çeşitlidir. Birçok farklı ünlü markalar çeşitli ürün yelpazesi ile müşterilerine farklı birçok seçenek sunabilmektedir. Bu da seçeceğiniz parkenin fiyatını kararlaştırmanıza olanak sağlar. Fiyatı etkileyen bir başka faktör ise laminat parkenin üretim aşamasındaki sürecidir. Bazı laminatların üretim süreci 2-3 gün iken, 15 gün olanlar da vardır. Bu da fiyatların değişiklik göstermesine sebep olabilir.Kullanılan reçinelerin kalitesi,overlay kaplama miktarı, hdf yoğunluğu, üretim teknolojisi de üretim laminat parke fiyatlarını etkilemektedir. Piyasada bulunan birçok parke, bu yüzden farklı fiyatlandırılır.

Parke fiyatları birçok ilde farklı da olabilir. Bir yerde sorduğunuz parke başka bir yerde sorduğunuzda farklı olabilir hatta aynı model olmasına rağmen.

Yener laminat parke ustası sizlere ekonomik fiyatlarla kısa sürede kaliteli hizmet verecektir.