Araç Değer Kaybı Nasıl Hesaplanır?

Maddi hasarlar genellikle sigorta şirketleri tarafından karşılanmakta ve maddi hasar sonucunda bakımı yapılan aracın ikinci el piyasa değerini yitirmesi neticesinde uğranılan maddi ziyanın sigorta şirketleri tarafından karşılanmıyor olması en dikkat edilmesi gereken husustur.

Her araç sahibinin karıştığı bir trafik kazası sonucunda aracının değer yitirdiği ilk canını sıkan durum olmaktadır. Bu gibi benzeri durumlarda karışılan trafik kazasında kusurunuz yoksa eğer “araç değer kaybı tazminatı” hakkınız bulunmaktadır. Bu tazminatın tutarı ise hasarın niteliğine, aracın üretim yılına, model, marka ve kilometresine göre değişiklik göstermektedir.

Sigorta Şirketleri genelde değer kaybına ilişkin talepleri poliçe teminatı kapsamında olmadığı gerekçesiyle reddetmektedirler. Fakat değer kaybı tazminatı talepleri Yargıtay kararları gereğince sigorta poliçesi teminatı kapsamındadır.

Bizler anlaşmalı eksperlerimizden oto ekspertiz Ümraniye vasıtasıyla aracınızda kaza sonucunda oluşan değer kaybını tespit ediyor ve sizin adınıza sigorta şirketlerinden tazminat talebinde bulunmaktayız.