Sizce Telefonlar Lüks Mü İhtiyaç Mı?

Telefonlar Lüks Mü İhtiyaç Mı
Telefonlar Lüks Mü İhtiyaç Mı

Telefon günlük hayatımızın vazgeçilmez birer parçasıdır. Küçükten büyüğe her yaş aralığının kendine ait şahsi bir telefonu bulunmaktadır. İhtiyaç mıdır lüks müdür tartışılır. Kimi zaman iletişim açısından aşırı önemlidir çünkü çocuklar yanlarında telefon olmadığında merak edilirler. Nerede, ne yapıyor ve ne zaman gelecek diye düşünebilirsiniz. Bunun yerine arayarak kontrol edebilirsiniz. Lüks konusu için de tabii ki küçük çocuklarınızın ellerinde çok pahalı telefonlar olmamalıdır. Onları dışarıda bir yerlerde kullanırken kötü niyetli insanların dikkatini çekebilir. Çalabilirler veya daha kötüsü çocuğunuzu kaçırabilirler. Yetişkinler bu konuda daha tedbirli olmalarına rağmen birçok telefon çaldırma olayı duymaktayız. Bu sebepten daha makul tercihler yapmalısınız.

Çok lüks ve fonksiyonlu bir telefon sahibi olmak sizi asosyal yapabiliyor. Elinizin altındaki telefon ile her şeye anında ulaşabilme ve her şeyi elde edebilme lüksü zamanla bağımlılık yapıyor. Evden çıkmadan önce telefonunuzu unutmadığınıza artık eminim. Eskiden evde telefon unutma olayı daha fazla oluyordu çünkü telefonları sadece arama ve mesaj atmak için kullanıyorduk. Şimdi sosyal medya ve akıllı telefonların sağladığı rahatlıklar sayesinde hiçbir yerde canımız sıkılmadığı için nereye gidersek gidelim önce telefonumuzu yanımıza alıyoruz. Sizin için de öyle değil mi? Bunun yaşla bile hiçbir ilgilisi yok. Artık herkes ihtiyaç veya lüks olarak değil de kalıplaşmış markaların, kendi ihtiyaçlarına göre yapılmış telefonlarını satın alıyor. Hatta neredeyse kimse alırken fiyatına dahi bakmıyor. Kafamızı telefonlardan kaldıramaz olduk. Kendimize ceza mı veriyoruz yoksa ödül mü bilemiyorum…

Ayrıca telefonların yararı kadar zararı olduğunun da farkındayız.  Bunun için pek çok çözümler sunulmakta. Son zamanlarda ki pandemi ile artan hijyen konusu da cep telefonları için tehdit olmaya başladı. Antibakteriyel telefon kılıfları sayesinde bu dertten kurtulabilirsiniz.  Özellikle en çok kullanılan modellerden biri olan samsung s21 ultra telefon kılıfı çok fazla tercih edilmektedir. Bastcase firmasının üretmiş olduğu bu kılıfların diğer modellerini görmek için https://www.bastcase.com/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.