Mobilya Dönüşümü

inegöl mobilya vadi koltuk
inegöl mobilya vadi koltuk

Mobilya dönüşüm işlemlerinde Boya ve vernik seçerken nasıl bir bitiş istediğinize göre seçim yapın. Parlak ya da mat boyalar seçebilir, eskitme, kumlu, çatlak görünümlü yüzeyler oluşturabilirsiniz. Her bir görüntü için özel boya seçmeli ve uygulamayı da boyanın özelliğine göre yapmalısınız. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey boyanın uygulama ve incelte talimatlarına harfi harfine uymaktır. Bunun yanı sıra boya alırken ahşap yüzeyler için uygun olmasına dikkat edin, duvarlarda kullanılan bazı boya çeşitleri ahşap için uygun olmayabilir.

Boyama işleminde seçeceğiniz fırça da en az boya kadar önemli olacak. Fırça izi boyamada öne çıkan sorunlardan biridir, bunun önüne geçmek için birkaç kat boya uygulamak, yumuşak kıllı özel fırçalar kullanmak ya da rulo ile bitiş katı atmak gerekebilir. Ancak her rulo her boya tipine uygun değildir, boyanın ve yüzeyin türüne göre uzun türlü, kısa tüylü veya sünger rulo seçebilirsiniz. Ayrıca sünger ruloları portakal kabuğu görünümlü bir bitiş kazanmak için de kullanabilirsiniz.

Boyama sırasında dikkat etmeniz gereken bir başka konu ise farklı renklerde boyanacak ya da boyanmayacak alanları temiz tutabilmektir. Bu konuda yüzeye zarar vermeyecek yumuşak bantlardan faydalanabilirsiniz. Temiz kalması gereken alanları bantla kapatarak boyama yapabilirsiniz.

Tüm bunlarla uğraşmak istemezseniz birbirinden şık İnegöl Mobilya Vadi Koltuk Takımları modellerinden faydalanabilirsiniz. Tüm ürünleri görmek için linki tıklayınız. https://www.inegolmobilyavadi.com/