Misafirperver Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Misafirperver Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır
Misafirperver Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

Misafirperver ev dekorasyonu nasıl olmalı?

Evinizde sık misafir ağırlıyorsanız, çevrenizden eş dost hiç noksan olmuyorsa ve her daim arkadaşlarınızla bir arada olmaktan zevk alıyorsanız misafirperver bir eve ihtiyacınız var demektir. Yalnızca sizin misafirperverliğiniz yetmez bu durumda. Evinizde ağırlayacağınız arkadaşlarınız da kendi evlerindeki kadar rahat etmeli, dinlenmeli, gevşeme hatta eğlenmeli. Misafirperver bir  ev dekorasyonunun ipuçlarını sizler için derledik…

1. Oturma Grubu

Bir misafir için evdeki en mühim parça oturma grubudur. Kanepe, koltuk grubunuz büyük ve rahat olmalı. Ancak çok değerli olmamalı. Hiç kimse müzeden çıkmış gibi duran bir mobilyaya oturmak istemez. Bu tarz mobilyalar şık ve değerli görünseler de, misafirleriniz onları kırmaktan, eskitmeikten korktukları için kullanmak istemezler.

2. Orta Sehpa

Oturma grubunuza yakın, üzerinde pek çok kullanışlı objenin bulunduğu bir orta sehpa seçin. En mühim nokta sehpanın üzerinde okunabilecek bir şeyler bulunması. Dergiler, kitaplar, fotoğraf albümleri misafirinizin yanında olmasanız bile keyifli zaman geçirmesini sağlar.

3. Masa düzeni

Bazen lezzetli bir akşam yemeği için tüm arkadaşlarınızı toplamak istersiniz. Büyük veya dönüştürülebilir masanızın üzerini sevimli ve keyifli düzenleyin. Masa düzeninizde baskılı tabaklar, üzeri mesaj yazılı bardaklar, komik peçeteler veya misafirleriniz tarafından fark edilecek neşeli objeler seçin. Yemek yemek hem sizin için hem de misafirleriniz için  zevke dönüşecektir. Mutfak masası maltepe yazarak yeni tarz mobilyalar bulabilirsiniz.

4. Sandalye Kombinasyonu

Misafirlerinizi oturtacak çeşitli yerleriniz olsun. Farklı sandalyeleri bir arada kullanmayı deneyebilirsiniz. Hem kullanışlı, hem sevimli bir çare olacaktır. Sandalyeler de yetmezse yedekteki minder ve yastıkları kullanabilirsiniz.

5. Dağınıklığa son

Kimse dağınık ve kalabalık bir eve gelmek istemez. Depolama seçeneklerinizi iyi kullanarak lüzumsuz her şeyi ortadan kaldırın. Evinizi her gün ufak ufak temizleyerek, her daim derli toplu ve temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

6. Doğru Aydınlatma

Led şeritlerle yapacağınız dekoratif aydınlatma, kışın eve sıcak bir hava verirken, yazın da evinizde parlak ve güzel bir etki yaratacaktır. Yerden aydınlatma aparatları misafirlerinizin etrafını sararak hoş bir atmosfer sağlar. Sevimli aydınlatma araçları ile yapacağınız dekorasyonlar da evinizi sıcak ve misafirperver kılacaktır. Aynı zamanda duvarlarınızda duran çerçeveli kanvas tablolar mekana zarafet katacaktır.

7. Şömine

Misafirperver evlerin en sıcak objesi şöminedir. Bütün dostlarınızı etrafında toplar, anıları, mutlulukları onlarla paylaşırsınız.

8. Sevimli Banyo

Misafirleriniz illa ki banyoyu da kullanacak. Bu sebeple şık banyo havluları, farklı çeşit ve ebattaki sabunlar, ilginç lavabolarla banyonuzu şenlendirebilirsiniz. Tabii ki banyonuzun her daim temiz olduğundan da emin olun.

9. Mobil Bar

Misafir dolu bir evde bulunması en eğlenceli şeylerden biri de mini bardır. Hele mobil olanı… Bu sayede küçük ziyaretleri bile parti havasına dönüştürebilirsiniz.

Mekanınıza düşündüğünüz değişik dekorasyon fikirleri için http://www.allhomeavm.com/ ziyaret ederek güzel fikirler edinebilirsiniz.