Kakao Mucizesi

Kakao Mucizesi
Kakao Mucizesi

Son yıllarda yapılan araştırmalardan çıkan sonuca göre Günümüzün hastalığı olan kanser hastalığının tedavisinde alternatif ürünlerde kullanılmaya başlanmıştır. Bunlardan biri de; düzenli kakao tüketimin de bağırsak kanseri riskini en aza indirdiğini ortaya çıkaran Aynı zamanda kakao tüketimi, beyin ve kalp fonksiyonlarını da iyileştirdiği ispatlanmıştır.
Her derde deva olan kakaonun düzenli kullanımında diyabet riskiyle birlikte bazı hastalıkların tedavisinde hastalığı minimum seviyeye de en aza indirdiği ortaya atılan iddialar arasında.

İspanya’daki Gıda ve Beslenme Bilim ve Teknoloji Enstitüsü uzmanları tarafından yürütülen bir çalışmada günlük olarak kakao tozu tüketen ve tüketmeyen laboratuvar farelerinin tümöre neden olan kimyasallara maruz bırakılmalarının sonucu verdikleri tepkilere bakıldı ve deneyin ilk aşamasında bir numaralı gruba 12 hafta boyunca kakao açısından zengin bir diyet uygulanırken diğer gruba hiç kakao içermeyen bir diyet uygulanmış ve İlk dört haftanın sonunda, fareler bağırsak kanserinin ilk belirtilerini göstermeye başladılar.

Fakat bilim insanları, kakao açısından zengin diyet uygulanan gruptaki farelerde, uygulanmayan gruptaki farelere göre bağırsak kanseri belirtilerinin daha az olduğuna açıkça tanık oldular.
Kakao içeriğinde bulundurduğu zengin bir diyetin insanlar üzerindeki faydaları ve etkilerine odaklanan daha ileri düzeyde bir çalışmaya ise vakit kaybetmeden başlanmış ve bu anlamda çalışmalara yeni yenilikler katılmaya imza atılmıştır.

Aynı zamanda çeşitli cilt maskeleri içeriğinde bulunan katkı maddelerinden rahatsızlık duyuyorsanız kakao mucizesi ile evde kendi maskelerinizi oluşturabilirsiniz.