Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları

Yamaç paraşütü, adında paraşüt sözcüğü geçmesine karşın serbest paraşütten son derece farklıdır. En az onun kadar eğlenceli, heyecanlı ve hayatının bir döneminde uçmaya ilgi duymuş her insan için de “keşke yapabilsem” diyeceği türden çok zevkli bir spordur.

Yamaç paraşütünün geçmişi çok yeni. 1980’lerin başında birkaç yenilikçi havacı, farklı bir paraşütle yamaçlardan koşarak uçmaya başlamış. Bakmışlar ki bu iş güvenli ve zevkli, hadi bir spor dalına dönüştürelim demişlerdir.

Hamile, Astım, Sara, Kalp Rahatsızlığı olan vb. haricindeki kişiler hem Single (tekli ) hem de Tandem ( 2 kişi ) olarak uçabilirlerken Tandem uçacak kişilerin 100 kg üzerinde olmayanları uçabilir. 16 yaşından küçükler için ise ailenin izinine ihtiyaç vardır. Ölüdeniz de bulunursanız gökyüzünde bulunan paraşütlerin inişinde 6 yaşında bir çocuk veya 90 yaşında bir turist ise görmeniz sizi şaşırtmasın. Soğukkanlılık gerektiren bir spor olduğu için bayanların bu konuda daha başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Yamaç Paraşütü Yapabileceğiniz EN İYİ 10 YER

1. Babadağ – FETHİYE

2. Çökelez Dağı – DENİZLİ

3. Abant – BOLU

4. Alidağ – KAYSERİ

5. Munzur Dağları – ERZİNCAN

6. Asas Tepesi – KAŞ

7. Dinamit Tepesi – PAMUKKALE

8. İnönü C Tepesi – ESKİŞEHİR

9. Bozdağ – İZMİR

10. Nemrut – ADIYAMAN

Yamaç paraşütü yaparken hava şartlarını da dikkate alarak güneş gözlüğü, rahat giysiler ve spor ayakkabı giyilmesi önerilir. Uçuş esnasında gerekli diğer tüm ekipmanlar ise pilotlar tarafından temin edilmektedir. Sadece uçuş sonrası size video ve fotoğraf ücreti istenebilir. Fethiye yamaç paraşütü fiyatları 2017 yılı itibariyle 200 – 250 TL aralığında öngörülmektedir. Yamaç paraşütü yapmaya karar verdiğiniz de Fethiye yamaç paraşütü firmaları ile görüşüp güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.  Bu firmalardan biri de www.yamacparasutum.net  dir. Siteyi ziyaret edip yamaç paraşütüyle ilgili tüm bilgileri bulabilir hemde fiyat alabilirsiniz. Ölüdeniz yamaç paraşütü acentaları herkesi bu aktiviteyi yapmaya davet etmektedir.

Yamaç paraşütü uçuş saatleri sezon boyunca 08:30 – 10:30 – 13:00- 15:00 ve 17:00 olmak üzere günde 5 defa tekrarlanacak şekildedir. Uçuş saatinizden bir saat kadar önce buluşma noktasına gitmelisiniz. Bazı acentalar ise sizi otel , hotel, apart ev veya pansiyon vs. konakladığınız yerden kendi aracı ile alıp uçuş pistine götürmektedir.

Hayatınızda yapmak istediklerinizden biri , yamaç paraşütü ise mutlaka bu zevki tatmalısınız.