Ev Dekorasyonunda Doğal Işık Etkisi Vermenin Yolları

EV DEKORASYONUNDA DOĞAL IŞIK ETKİSİ VERMENİN YOLLARI
EV DEKORASYONUNDA DOĞAL IŞIK ETKİSİ VERMENİN YOLLARI

Doğal ışık bir ev için hem sağlık hem de ev dekorasyonu açısından çok önemli detaylardan biridir. Evinizde güneş ışığını almayan bir odanız varsa hiç dert etmeyin çünkü sizlere vereceğim küçük ipuçlarıyla karanlık odalarınızı aydınlık göstermek bundan sonra çok kolay.
Evinize aydınlık sağlamanın yolu optik yanılsamalardan ve bunları yansıtan araçlar kullanmaktır

İşte tüm detaylarıyla
Kullandığınız Aydınlatmalar
Evinizin bir çok yerine ışıklandırmalar ekleyerek evinizi aydınlatmaya çalışmak yerine sahip olduğunuz aydınlatmalara yapabileceğiniz birkaç kolay ayarlama ile bunu başarabilirsiniz. Ampullerin en yüksek Watt gücüyle çalıştırılması ve lambalarınızı temiz tutmanız büyük fark yaratabilir. Gömme aydınlatmaları LED’lere dönüştürmek elektrik faturasında azalmalara neden olacağı gibi odalarınızı -büyük ölçüde aydınlatacaktır.
Doğru ton beyaz boyalar
Biliyorum belki de beyaz boya sizlere çok klişe gelecek ama beyaz renk odalarınız için biraz klişe bir renk olabilir. Ama beyaz; Eviniz huzur ve düzeni yansıtır. Her şeyin yerli yerinde olmasını istersiniz. Beyaz, hayatınıza verdiğimiz önemi keskin bir şekilde vurgular. Ve tasarımcıların ev dekorasyonunda genelde sevilen tonların trendlerini takip edin derim.
Koyu Ve ağır mobilyalardan uzak durun
Salonda Sehpa üstünde kalan kahve ya da çay bardaklarınız varsa var olan alanınıza ne kadar yük eklediğinizi fark etmemişsinizdir. Aslında bakarsanız zemini görebilmeniz için sehpa bacaklarında hafif tonlu olan bir masa takımıyla değiştirmeyi deneyebilirsiniz.
Açık raf sistemli dolaplar
Açık raflar küçük odalara derinlik katar ve kapalı dolaplardan daha hafiftir.. Bu açık rafların kullanımını cam eşyaları ve dekoratif aksesuarları düzenlerseniz Farklı bir atmosfer verir..
Aynalar
Bayanların olmasa olması güzelliklerine baka baka doyamadıkları Aynalar görsel olarak bir odayı genişletir. Ayrıca alana daha büyük ve daha parlak hissetmek açısından ışığı yansıtabilir.
Renkleri yansıtan beyaz karolar
Beyaz karolar biraz klasik gözükse de ışık ekleyerek mutfak ve ve banyolarınıza temiz ve parlak bir görünüm sağlayacaktır. Mutfaklarda çimstone tezgah tercih ederek parlak bir görüntü elde edebilirsiniz.

Minimalizm Her yerde olmalı
Karışıklık ve ışık yetersizliği odada mağara efekti oluşturur. Böyle durumlarda tavsiyem,
Farklı tarzlardaki dekorasyon ürünleri tercih ederek odalardaki karanlık hissini ortadan kaldıra bilirsiniz.
Akrilik mobilyayla odanızın tarzını vurgulayın
Akrilik mobilyalar küçük veya ışıksız alanlar için parlak hissi verir.
Çünkü çok fazla görsel ağırlık vermez.

Metalik aksesuarlarla detaylandırın
Küçük ışıltılar ve Aynalardan yansımalar ve mobilya vurgularına kadar her şeyde metalik kaplamalar kullanarak ışığı yansıtarak odaların aydınlatılmasına yardımcı olacaktır.

Tablo seçimi
Sanatı gerçekten seviyor ve önem verenlerdenseniz son zamanlarda en trend olan kanvas tablo modelleridir. Güneş ışığının en ufak parçasını bile hemen almayan odalarınız için uygun değildir tablolar…
Perde Seçimi
Güneş ışığını hapseden koyu renk tonlarda uzak durarak bu detaya çözüm olabilir.
Bu sebepten aydınlık göstermek istediğiniz odalarda açık renkte perdeler kullanın derim…
Parlak zeminli mobilyalar
Çok fazla ışık almayan odalarda parlak veya cam zeminli mobilyalar ile metalik renkte eşyalar kullanarak bulunduğunuz yeri daha aydınlık gösterebilirsiniz