DpfMac Çınar Makine

Dpf Mac Çınar Makine

Katalitik konvertör dizel ve benzinli otomobillerde farklı yapılara sahip gözükselerde  amacı egzoz emisyonlarını düşürmeye yarayan, içinde egzoz gazlarını kimyasal reaksiyona sokan elementler barındıran, dışarıdan bakıldığında basit fakat özünde kompleks yapıya sahip bir parça.

Yeni nesil ultra teknolojik araçlarda, üzerine sensörler de yerleştirilerek, bu parçaya motorun yakıt verimliliğini artırması ve daha stabil çalışmasını sağlamak gibi görevler de yüklendiği için katalitik konvertör arızalandığında otomobilinin yakıt sarfiyatı artabilmektedir çekiş düşüklüğü olabilir, rölanti sorunları yaşayabilirsin. Egzozdan çiğ yakıt kokusu, kötü kokular gelebilir. Tüm bunların yanında egzoz emisyon testinden de geçemeyebilirsiniz bunun için dpfmac katalizör temizleme oldukça önemlidir.

Dizel Partikül Filtresi Görevi Nedir ?

Dizel son işleme sistemi, hidrokarbonlar (HC), karbon monoksit (CO) gibi egzoz emisyonlarını ve partikülleri azaltmak için, emisyon düzenlemesini karşılamak için tasarlanmışlardır. Ön-katalitik konvertör (Precat) ve bir katalitik konvertörden (ana dizel oksidasyon katalizörü + kaplanmış dizel partikül filtresi) oluşmaktadır.

Çalışma Sistemi Nasıl İşlemektedir ?

Katalizör Temizleme işlemi yapan makinelerin sistemi Dizel son işleme sistemi, hidrokarbonlar (HC), karbon monoksit (CO) gibi egzoz emisyonlarını ve partikülleri azaltmak için, emisyon düzenlemesini karşılamak için tasarlanmışlardır

ve ön-katalitik konvertör (Precat) ve bir katalitik konvertörden (ana dizel oksidasyon katalizörü + kaplanmış dizel partikül filtresi) oluşmaktadır.

  • Ana dizel oksidasyon katalizörü
  • Kaplanmış dizel partikül filtresi
  • Basınç boruları
  • Ön-katalizör (Precat)

DPF, silisyum karbürden yapılmıştır (SİC) ve soy metal ile kaplanmıştır. Hidrokarbonlar (HC), Karbon Monoksit (CO) emisyonlarını azaltmak için tasarlanmışlardır ve havaya kurumun atılmasını en aza indirmek için motor egzoz gazlarından partikülleri toplar. Kurum partikülleri, kaplanmış dizel filtresinin kanalları içinde birikir ve filtrenin tıkanmasını önlemek için düzenli aralıklarla yanarlar.

Partikül temizleme makinesi olan Dpf Mac Çınar Makine katalizör temizleme amacı ile tasarlanmış yurt dışına ihracat ta gerçekleştirerek sektörde lider konuma ulaşmıştır. Radiator cleaning machines 700 modeli bunlardan biridir.

Yurt dışında her garajda mutlaka bulunması gereken ürün ülkemizde o kadar revaçta olmasa da kullanıldığı alanlarda bir hayli etkili olduğu gözlemlenmiştir. Aynı zamanda imalatını da gerçekleştiren firmanın bir de Almanya şubesi var işlerinde büyük bir özenle çalışan ve müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutan firma için ayrıntılı bilgi ve danışmanlık almak için https://www.dpfmac.com/en/ linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.