Dekorasyonda Laminat Parke

dekorasyonda-laminat-parke
dekorasyonda-laminat-parke

Ekonomik zemin kaplama malzemelerinden biri olan laminat parkeler, mekanlara zengin bir görünüm kazandırmaktadır. Günümüzde ahşap görünümlü olanları çok fazla tercih edilmektedir. Çok fazla renk çeşidi olduğu için, seçim yaparken zorlanabilirsiniz. Seçim yaparken bazı kriterleri göz önüne alarak, seçenekleri daraltabilir ve doğru parkeyi belirleyebilirsiniz.

Laminat parke renkleri çok fazladır. Bir model beğendiyseniz, farklı tonlarda hazırlanmış halini bulmanız çok kolaydır. Örneğin, parkelerin bal  veya açık renkte olması mutfağınız veya odalarınız için teklif sayısının artmasını sağlamaktadır. Siyah veya koyu kahverengi tonlardaki parkeler için koyu renk duvarlar kullanmamanız gerekmektedir. Mekanı dekore ederken zıt renklerden yola çıkmalısınız. Mobilya, duvar ve zemin renginin hepsi açık veya koyu olmamalı, Renk tonları birbirine yakın ama ne hepsi açık ne de hepsi koyu olmamalı. Beyaz duvarınız varsa, gri tonlarda ahşap zemin ve koyu füme yada koyu kahve tonlarda koltuk tercih edebilirsiniz. Hatta daha çarpıcı renklerde turkuaz, kırmızı renkte seçebilirsiniz. Böylelikle mobilyalarınız daha göze çarpacaktır. Ayrıca duvar dekorasyonunuzda yağlı boya dokulu tablo kullanarak mekana renk katabilirsiniz.

Zemin kaplama ürünleri kesinlikle kolayca zarar görmeyecek ağaçlardan üretilmektedir. Genellikle kayın, ceviz, meşe, kestane ve elma gibi ağaçlardan elde edilen ahşaplar özel cihazlar sayesinde uygun ebatlara getirilir. Sonra steril edilir ve açık, koyu veya normal renginde müşteriye sunulur. 8 mm genişliğinde olan parke genelde daha çok tercih edilmektedir.  Parke satın alınırken montaj dahil olan firmalardan satın almanız sizin için daha hesaplı alışveriş olacaktır.

Yener Laminat Parke ile hızlı ve profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.