Çamsan Laminat Parke

Çamsan Parke
Çamsan Parke

Çamsan Parke, 1998 yılında Türkiye’de üretilen ilk laminat parkenin ve MDF ve MDFlam’ın üreticisi olan Çamsan Entegre’nin imzasını taşır. Çamsan Parke, günümüzde de kaliteli, sağlıklı, estetik ve dekoratif ürünlerin güçlü markasıdır. Farklı renk ve desen çeşitlerini içeren seri koleksiyonlarımız, tüm mekanlar için değişik seçenekler sunar. Çamsan parke uygulamalarınız için beykoz laminat parke firması ile irtibata geçiniz.

Çamsan Parke, sektörünün öncüsü olan ve büyükleri arasında yer alan ilklerin temsilcisi ÇAMSAN ENTEGRE AĞAÇ SAN. ve TİC. A Ş. tarafından Hendek- Sakarya’daki fabrikalarında üretilmektedir.

Çamsan Parke’nin Nitelikleri
Dayanıklıdır. Daha yaşanabilir bir çevre meydana getirir.
Hijyenik ve kullanışlıdır. Sigara ateşine dirençlidir.
Ultraviyole ışınlarına ve ev kimyasallarına karşı dayanıklıdır.
Basınca, çizilme ve darbelere karşı dirençlidir. Çevre dostudur.
Çamsan Parke, parke yüzeyinin kalitesini, bünyesinde topladığı bu güçlü özellikler sayesinde uzun yıllar korur.
Çamsan Parke, gerek evler gerekse iş yerleri için idealdir.
Çünkü bakımı ve temizlenmesi son derece kolaydır.
Çamsan Parke; PVC, PCB, dioksin vb. gibi çevreye zararlı hiçbir madde içermez.
Parke imalatında kullanılan HDF üretimlerinde E1 tutkalı kullanılmaktadır.
Daha da önemlisi Çamsan Parke, en iyi fiyat – fayda bileşimini sunar.
Bunu belirleyebilmek için tek ihtiyacınız olan şey, diğer parkelerle karşılaştırmanızdır.
İmalat HDF Özellikleri
Yoğunluk : 850-900 kg /m3 EN 323 Elastikiyet modülü : 3500 N /mm2 EN 310 Yüzey porozitesi : 25 cm 24 saat şişme : >13 EN 317 Çekme dayanımı: min. 1.6 N/mm2 EN 319 Eğilme dayanımı: min 40 N/mm2 EN 310 Yüzey aşınma değerlerine göre Çamsan Parke ürünü iki sınıfa ayrılmaktadır: Aşınmaya Dayanım (AC3): 23.sınıf-31 .sınıf >= ’3f 2500 EN 13329 Aşınmaya Dayanım (AC4): 32.sınıf >= ’3f 4000 EN 13329 EN 13329′a göre;

Çamsan Parke AC3 31. Sınıf ürünleri yüksek ve az yoğunluktaki iç mekanlarda kullanılırken, Çamsan Parke AC4 32. Sınıf ürünleri ise orta yoğunluktaki işyerleri için kullanılır. Çamsan Parke mutfaktan yatak odasına, oturma odasından çocuk odasına kadar her zemin için idealdir. Çamsan Parke banyo, tuvalet, sauna veya duş odası gibi ıslak zeminli yerler için uygun değildir. Devamlı surette rutubet ve suya maruz kalan ahşap yüzey kabarabilir ve yapısı bozulabilir.

Çamsan parke nasıl laminat parkenin aranılan markası ise; Asmermer ‘de çimstone mutfak tezgahı markasıdır. Ev dekorasyonlarında kesinlikle tercih edebilirsiniz.