Bursa’yı Gezmek

Çelik Motor Araç Kiralama
Çelik Motor Araç Kiralama

Tarih, doğa ve gelenek. Bu üç kelime Bursa’yı kısaca tanımlamak için en kestirme yol. Hanlar, hamamlar, yemyeşil kaçış yerleri, lezzet yüklü adresleriyle Bursa’nın tadını çıkarmak isteyenler için Garenta şubesinden bir araç kiralamanızı tavsiye ederiz. Kiralık araç sayesinde istediğiniz bölgeyi gezebilirsiniz. İşte Bursa ve çevresiyle ilgili seyahat önerilerimiz.

Antik Yunan, Roma ve Bizans kalıntıları; bugün İstanbul Arkeoloji Müzeleri’nden British Museum’a dünyanın farklı yerlerine yayılmış tarihi bir kent Bursa. 1400’lerin sonunda 45 bin kişilik bir nüfus barındıran şehir, bugün de Türkiye’nin en önemli noktalarından biri.

Bursa şehir merkezi camii, türbe ve müzeleriyle birkaç günlük bir ziyarete tek seferde sığdırılamayacak kadar çok şey barındırıyor.

Camiler şehri Bursa

Yapımı 1300’lerin sonuna denk gelen Ulucamii, şehrin en büyük camiisi. Seramik işleriyle ünlü Yeşil Camii ve Yeşil Türbe, manzaraya nazır yemyeşil avlusuyla Emirsultan Türbesi ve Camii zamanı az olanların ilk üçe alması gerekenler. Bu arada Yeşil Cami’ye gelenler, kompleksin içinde yer alan Türk ve İslam Sanatları Müzesi’ni es geçmesin.

Gelmişken atlama: Ulu Cami’ye 1 km uzaklıkta olan Irgandı Köprüsü; Floransa, Venedik gibi kentlerde üzerinde çarşısı olan tarihi köprülerin Türkiye’deki biricik örneği. Geleneksel el sanatları dükkânları arasında dolanırken kahve arası vermek adettendir.

Tüm bunları ziyaret etmek için firmamıza uğrayın dilediğiniz araçlardan size uygun olanı tahsis edelim. Araçlarımız oto anahtar yapımı ve oto anahtar kopyalama durumlarına karşı oto anahtar sistemleri gibi gerekli önlemleri almıştır.

Bursa Nilüfer
Adres:Karaman Mah. İzmir Yolu Cad. No:90 Kapı No: 2F İç Kapı No: 1 Nilpark AVM içi -Nilüfer/Bursa
Email:kdk.bursa@celikmotor.com
Telefon: 02249991090
Fax:02249991101
Hafta İçi: 09:00 – 19:00 Hafta Sonu 09:00 – 19:00