Araç Değer Kaybının Belirlenmesi

Araç değer kaybı konusunda merak edilen bir husus da uğranılan değer kaybının eksperler tarafından neye göre belirlendiği konusudur. Oto ekspertiz firmaları ile uzman eksperlerimiz tarafından 10 sayfalık raporlar fatura karşılığında düzenlenmektedir. Fatura ücreti tarafımızdan karşılanmakta olup araç sahibine, çıkan neticeyi bildiriyoruz.

Bu son çıkan raporda, araç değer kaybı tespit edilirken göz önüne alınan durumlar;

Aracın yaşı ve kilometresi
Aracın kaza geçmişi
Araç kaza anı fotoğrafları, onarım bilgileri ve onarım fotoğrafları
Piyasa değeri
Aracın hangi amaçla kullanıldığı

Günümüzde kullanımı bireysel amaçlı olanlar dışında ticari statüde kullanılan araç sayısı da giderek artmaktadır. Firmaların özellikle trafik kazaları sonucunda araç değer kaybı dışında, kazanç kayıpları konusu da önem arz etmektedir. Eğer kazadaki kusur karşı tarafa ait ise, ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanarak maddi manevi kaybı tazmin etmek mümkündür. Bu konuda da uzman avukatlarımız ücretsiz olarak hizmet verip her türlü kaybınızın giderilmesi için çalışmalar yapmaktadır.

Ölümlü ve yaralamalı kazalar ülkemizde maalesef dünya ortalamasının üzerindedir. Kimsenin başına gelmesini istemediği bu tarz kazalar olduğu takdirde uzman avukatlarımız devreye girip hukuksal süreçleri hızlı bir şekilde başlatıp bu tarz kazalarda mağduriyetin giderilmesi için mücadele vermektedir. Ölümlü kazalarda zaman aşımı 15 yıl olup, yaralamalı kazalarda bu süre 8 yıldır. Unutulmamalı ki, trafik kazasının oluşmasından sonra ne kadar kısa sürede yol alınırsa daha verimli sonuçlar elde edilmektedir.

Trafik kazası sonucunda uğranılan maddi manevi kayıpların giderilmesi için başvurulacak hukuksal yollar da Yargıtay’ın verdiği kararlar da kazazedelerin mağduriyetinin giderilmesi doğrultusundadır. Bu duruma rağmen trafik kazası sonucunda hakkını talep eden araç sahibine, sigorta şirketleri “uzlaşma” adı altında çok düşük fiyatlar teklif etmektedir. Aslında bu olay kişiler üzerinde baskı kurulup “ne koparırsak” mantığıdır. Bu kabul edilemez durum maalesef kazazedelerin bu işin çok uzayacağını düşünüp kabul ettiği bir durumdur.

Alo Kaza Hasar Değerlendirme Çözüm Ortaklığı & Danışmanlık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. olarak; uzman eksperler ve uzman hukukçularımızla kazazedelerin haklarını korumak, onları kazadan önceki durumlarına döndürebilmek amacıyla mücadele vermekteyiz.