Araç Değer Kaybı Nedir?

Kazaya karışmış bir araç, ikinci el piyasada, daha önce kaza yapmamış birebir aynı özelliklere sahip araçlar ile aynı değere satılamaz. Hatta bir aracın geçmişinde sadece hasar kaydının mevcut olması, hasar önemli bir kapsamda olmasa dahi, ikinci el piyasada pazarlık unsuru haline gelmesi için başlı başına psikolojik bir sebep oluşturmaktadır. Neden kusurunuzun olmadığı veya kusurun tamamının size ait olmadığı bir trafik kazası neticesinde, araç değer kaybı zararına katlanasınız ki ?

Her yıl yaşanan binlerce trafik kazasında oluşan araç değer kaybı zararları, araç sahiplerinin üzerinde kalmaktadır. Fakat bu zararınızı, belli koşullara bağlı olarak, kazaya karışan ve kusurlu olan karşı aracın trafik sigorta şirketinden tazmin edebilirsiniz. Yargıtay’ ın istikrarlı olarak yıllardır verdiği kararlara göre, araç değer kaybı zararı, trafik sigortası poliçesi kapsamında ödenmesi gereken gerçek ve doğrudan bir zarardır.

Tarafımızdan alacağınız profesyonel destek ile, hiç bir prosedür ile uğraşmanıza gerek kalmadan, değer kaybı zararınızı çok hızlı ve değerinde bir şekilde alabilirsiniz. Araçlarınız oto ekspertiz kartal tarafından profesyonel bir şekilde eksperleri yapılmaktadır.